Річний звіт за 2012 рік

12. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (в тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ) У 1994 роцi на базi В.Михайлiвської автоколони Затишанського АТП 15115 було створено державне пiдприємство "Великомихайлiвське АТП 15141". До складу АТП входило 5 вантажних автомобiлiв, 22 автобуси та один легковий автомобiль. 30.08.1996р.,вiдповiдно до рiшення Одеського Регiонального вiддiлення ФДМ України, державне пiдприємство перетворено у вiдкрите акцiонерне товариство"Великомихайловське АТП 15141" шляхом приватизацiї. Акцiонерами товариства є юридичнi та фiзичнi особи, яки набули права власностi на акцiї ВАТ в процесi приватизацiї та на вторинному ринку цiнних паперiв.
Загальними зборами акціонерів від 26.05.2011 року прийнято рішення про зміну найменування товариства у зв'язку з приведенням у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства". Було змінено найменування з Вiдкрите акцiонерне товариство"Великомихайловське АТП 15141" на Приватне акцiонерне товариство"Великомихайловське АТП 15141". Статут товариства у новій редакціє зареєстровано в державних органах 13.03.2012 року.
Важливих подiй розвитку (в тому числi злиття, подiл, приєднання, перетворення, видiл) в звiтному роцi не вiдбувалось.
Організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі у відповідності з попереднім звітним періодом Пiдприємство розташовано в смт.Велика Михайлiвка Одеської обл.,займає територiю 3,5 га та в смт.Цебрикове,займає терiторiю 1 га. Пiдприємство має 2 гаражi на 6а/м та на 2а/м, механiчну майстерню, кузню, мийку, баню та 2 заправки пальним. Дочiрнiх пiдприємств, фiлiй та представницв немає. Змiни у органiзацiйнiй структурi у вiдповiдностi з попереднiм звiтним роком не вiдбувалися.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб до товариства не надходило.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Товариство здiйснює оперативний та бухгалтерський облiк результатiв своєї дiяльностi,веде статистичну,податкову звiтностi та подає їх у встановленому порядку вiдповiдним державним органам. Бухгалтерський облiк здiйснюється по журнально-ордернiй формi. Основнi засоби вiдображенi в облiку за фактичною собiвартiстю за вирахуванням накопиченої амортизацiї. Амортизацiя нараховується згiдно податкового законодавства. Оцiнка запасiв по цiнi придбання. Метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій - Фінансові інвестиції (крім інвестицій, що утримуються підприємством до їх погашення або обліковуються за методом участі в капіталі) на дату балансу відображаються за справедливою вартістю - інвестицій у звітному періоді не було.
Текст аудиторського висновку Власникам цінних паперів, Керівництву Приватного акціонерного товариства "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141"
м. Одеса 31 січня 2013 року
Аудиторський висновок (звіт незалежного аудитора) щодо фінансової звітності Приватного акціонерного товариства
"ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141"
станом на 31.12.2012 року
ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО АУДИТОРСЬКУ ФІРМУ:
Повне найменування юридичної особи відповідно до установчих документів ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ПРОФАУДИТ"
Місцезнаходження юридичної особи 65033, м. Одеса, вул. Василя Стуса 2/1
Телефон (факс) юридичної особи (0482)734-01-39, 0675572567
Номер та дата видачі Свідоцтва про внесення в Реєстр аудиторських фірм, які одноособово надають аудиторські послуги, виданого Аудиторською палатою України № 4347 видане згідно Рішення Аудиторської палати України № 212/4 від 25.03.2010 р.
ОСНОВНІ ВІДОМОСТІ ПРО ЕМІТЕНТА:
Повне найменування Приватне акціонерне товариство "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141"
Код за ЄДРПОУ 20975152
Місцезнаходження 67100, Одеська область, Великомихайлівський район, селище міського типу Велика Михайлівка, вул. Леніна, б. 4
Дата державної реєстрації Дата проведення державної реєстрації 30.08.1996 р.
Основні відомості про умови договору на проведення аудиту:
- договір на проведення аудиту № 8-А/2013 від 21 січня 2013 року;
- дата початку проведення аудиту - 21 січня 2013 року;
- дата закінчення проведення аудиту - 31 січня 2013 року.
Перелік перевіреної фінансової інформації:
З метою вирішення встановлених завдань, аудиторами проведено аудит фінансової звітності Приватного акціонерного товариства "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" (Далі - ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141", Товариство), що додається, яка включає :
" Баланс станом на 31.12.2012 року;
" Звіт про фінансові результати за 2012 рік;
" Стислий виклад суттєвих облікових політик;
Аудиторська перевірка проводилась за період з 01.01.2012 р. до 31.12.2012 р. суцільним методом (каса, розрахунковий рахунок) та вибірково (інші рахунки) з використанням методів документальної перевірки, співставлення й оцінки, тестування доказів, які підтверджують суми та розкриття інформації у фінансових звітах, включає оцінювання застосованих принципів бухгалтерського обліку та суттєвих облікових оцінок, здійснених управлінським персоналом, а також оцінювання надання звітів у цілому згідно з МСА 500 "Аудиторські докази".
Відповідальність управлінського персоналу за фінансову звітність
Управлінський персонал несе відповідальність стосовно складання та достовірності подання наданої до перевірки звітності та документації, відповідно до Статуту ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" та чинного законодавства України, та за такий внутрішній контроль, який управлінський персонал визначає як необхідний для того, щоб забезпечити складання фінансової звітності, що не містить суттєвих викривлень унаслідок шахрайства або помилки, а саме:
- Директор - Головацький П.П.;
- Головний бухгалтер - Вальт А.О.
Відповідальність аудитора
Нашою відповідальністю є висловлення думки щодо цієї фінансової звітності на основі проведеного нами аудиту. Ми провели аудит відповідно до Міжнародних стандартів аудиту. Ці стандарти вимагають від нас дотримання відповідних етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненості, що фінансова звітність не містить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказів щодо сум і розкриттів у фінансовй звітності. Вибір процедур залежить від судження аудитора, включаючи оцінку ризиків суттєвих викривлень фінансової звітності внаслідок шахрайства або помилки. Виконуючи оцінку цих ризиків, аудитор розглядає заходи внутрішнього контролю, що стосуються складання та достовірного подання суб'єктом господарювання фінансової звітності, з метою розробки аудиторських процедур, які відповідають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективності внутрішнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцінку відповідності використаних облікових політик, прийнятність облікових оцінок, виконаних управлінським персоналом, та загального подання фінансової звітності.
Ми вважаємо, що отримали достатні та прийнятні аудиторські докази для висловлення нашої думки.
Обсяг аудиторської перевірки:
Аудиторами проведена перевірка у відповідності з вимогами Законів України "Про акціонерні товариства", "Про цінні папери та фондовий ринок", "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", "Про аудиторську діяльність", "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", Рішення ДКЦПФР №1360 від 29.09.2012 року "Про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)" рішення Аудиторської палати України від 18.04.2003 р. №122/2 "Про порядок застосування в Україні Стандартів аудиту та етики Міжнародної федерації бухгалтерів", Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг, Податкового кодексу України, та інших законодавчих та нормативних актів. Концептуальною основою для проведення аудиторської перевірки є Положення (стандарти) бухгалтерського обліку.
Висновок сформований у відповідності:
- з Рішенням ДКЦПФР №1360 від 29.09.2012 року "Про затвердження вимог до аудиторського висновку при розкритті інформації емітентами цінних паперів (крім емітентів облігацій місцевої позики)"та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 28 листопада 2012 року за № 1358/20096;
- з вимогами Міжнародних стандартів аудиту №700 "Аудиторський висновок про фінансову звітність", № 705 "Модифікація думки у звіті незалежного аудитора", № 706 "Пояснювальні параграфи та параграфи з інших питань у звіті незалежного аудитора".
В зв'язку з сутністю перевірки, та притаманних аудиту обмежень, існує ймовірність та можливість того, що окремі, навіть суттєві відхилення (помилки, відмінності, тощо) можуть бути не виявлені в ході перевірки, за що у відповідності до Міжнародних стандартів аудиту (МСА №200 п.21, МСА № 240, п.17), прийнятих АПУ в якості національних, аудитор відповідальності не несе.
Розмір суттєвості помилки з замовником не обговорювався, тому розмір суттєвості визначався у відношенні до виявлених у ході здійснення аудиту відхилень згідно професійного судження аудитора та відповідно вимог стандарту МСА 320 "Суттєвість при плануванні та проведенні аудиту".
Висловлення думки щодо відповідності вартості чистих активів вимогам чинного законодавства
Відповідно до вимог чинного законодавства, а саме частині третій статті 155 Цивільного кодексу України (стосовно акціонерних товариств), вартість чистих активів акціонерного товариства - величина, яка визначається шляхом вирахування із суми активів, прийнятих до розрахунку, суми зобов'язань товариства, прийнятих до розрахунку. Розрахунок визначення вартості чистих активів складається за даними бухгалтерської звітності відповідно до П(С)БО №2 "Баланс". Вартість чистих активів ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" станом на 31.12.2012 року становить (-661,6) тис.грн.; Статутний капітал - 86,3 тис. грн. тобто, вартість чистих активів товариства є меншою за розмір Статутного капіталу ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141".
На нашу думку ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" необхідно дотримуватись вимог чинного законодавства України.
Висловлення думки щодо наявності суттєвих невідповідностей між фінансовою звітністю та іншою інформацією, що розкривається емітентом цінних паперів та подається до Комісії разом з фінансовою звітністю
У звязку з тим, що аудиторська перевірка ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" передує даті підготовки річного звіту Товариства, аудитори не мали можливості встановити наявність будь-яких невідповідностей між фінансовою звітністю та річним звітом ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141".
Висловлення думки щодо розкриття інформації про виконання значних правочинів ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141"
Проведеною перевiркою не виявлено прийняття рішення або вчинення значних правочинiв ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" у 2012 році.
Висловлення думки щодо стану корпоративного управління ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141", у тому числі стан внутрішнього аудиту відповідно до Закону України "Про акціонерні товариства"
30 квітня 2012 року було проведено щорічні загальні збори акціонерів ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141", у відповідності до вимог Закону України "Про акціонерні товариства".
У ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" відсутня спеціальна посада або відділ, що відповідає за роботу з акціонерами.
У ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" створений одноосібний виконавчий орган - Директор, який має повноваження згідно Статуту та внутрішніх документів Товариства.
У ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" є ревізор, який має повноваження відповідно до внутрішніх документів Товариства.
У ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" створена наглядова рада, яка складається з трьох осіб. Наглядова рада Товариства має повноваження відповідно до внутрішніх документів Товариства.
У ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" відсутній власний кодекс (принципи, правила) корпоративного управління.
У ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" відсутня посада внутрішнього аудитора або служба внутрішнього аудиту Товариства.
На нашу думку, стан корпоративного управління ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" відповідає вимогам Закону України "Про акціонерні товариства". Та підвищення рівня корпоративного управління сприятиме забезпеченню ефективної діяльності товариства, належної уваги до інтересів акціонерів та рівноваги впливу та балансу інтересів учасників корпоративних відносин.
Висловлення думки щодо ідентифікації та оцінки аудитором ризиків суттєвого викривлення фінансової звітності внаслідок шахрайства
Відповідно до МСА 240 та МСА 315 аудитор повинен ідентифікувати й оцінити ризики суттєвого викривлення внаслідок шахрайства на рівні фінансової звітності та на рівні тверджень для класів операцій, залишків на рахунках і розкриття інформації.
На нашу думку, припущення не застосовне за обставин завдання, нами не ідентифіковано визнання доходів як ризик суттєвого викривлення внаслідок шахрайства, фінансова звітність ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" у цілому не містить суттєвого викривлення внаслідок шахрайства чи помилки.
Підстава для висловлення умовно-позитивної думки
На думку аудитора, для запобігання завищення оцінки активів Товариства та дотримання принципу обачності, згідно до П(С)БО 10 "Дебіторська заборгованість" слід провести коригування на очікувану суму несплати боргів. На підприємстві величина резерву сумнівних боргів не визначена, тому первісна вартість дебіторської заборгованості становить суму чистої реалізаційної вартості дебіторської заборгованості.
Товариство не створило забезпечення виплат відпусток персоналу (виплати за невідпрацьований час, що підлягають накопиченню, визнаються зобов'язанням через створення забезпечення у звітному періоді). Необхідність створення такого забезпечення зазначено у п.7 П(С)БО 26 "Виплати працівникам". Згідно п.13 П(С)БО 11 забезпечення створюються для відшкодування наступних (майбутніх) операційних витрат, зокрема, на оплату відпусток працівникам (резерв відпусток). Резерв оплати відпусток створюється для цілей рівномірного розподілу витрат на оплату відпусток протягом звітного року.
ВИСЛОВЛЕННЯ ДУМКИ:
На нашу думку, за винятком впливу питань, про які йдеться у параграфі "Підстава для висловлення умовно-позитивної думки", перевірена фінансова звітність відображає достовірно, в усіх суттєвих аспектах фінансовий стан ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" станом на 31.12.2012 року, його фінансові результати за рік, що закінчився на зазначену дату та відповідає нормативним вимогам щодо організації бухгалтерського обліку та звітності в Україні.
Вважаємо, що проведена аудиторська перевірка забезпечує обгрунтовану підставу для висловлення умовно-позитивної аудиторської думки.
Директор ТОВ "ПРОФАУДИТ" Т.В. Кравченко
Показники фінансового стану ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141"
N
з/п Показники Формула розрахунку показника фінансового стану акціонерного товариства Формула розрахунку оптимальне значення критичне значення Фактично за 2012 рік Висновки
1 Коефіцієнт абсолютної ліквідності К1 = (Грошові кошти + Грошові еквіваленти) / поточні зобов'язання ф. 1 (ряд. 220 + ряд. 230 + ряд. 240)
---------
ф. 1 ряд. 620 0,25- 0,35 менше 0,25 0 Характеризує готовність підприємства негайно погасити короткострокову заборгованість. Не відповідає нормативу.
2 Коефіцієнт загальної ліквідності (покриття) К2 = (оборотні активи) : поточні зобов'язання ф. 1 ряд. 260
---------
ф. 1 ряд. 620 2 1 0,11 Характеризує достатність оборотних коштів для погашення поточних зобов'язань. Не відповідає нормативу.
3 Коефіцієнт фінансової стійкості (або платоспроможності, або автономії) К3 = Власний капітал :Вартість майна (підсумок активу балансу) ф. 1 ряд. 380
----------
ф. 1 ряд. 280 більше 0,5 0,5 -6,9 Характеризує питому вагу власного капіталу в загальній вартості коштів інвестованих в його діяльність. Не відповідає нормативу.
4 Коефіцієнт структури капіталу (фінансування) К4 =(забезпечення наступних витрат і цільове фінансування + довгострокові збов'язання + поточні зобов'язання + доходи майбутніх періодів) : Власний капітал ф. 1 (ряд. 430+ ряд.480 + ряд.620 +ряд.630)
---------
ф. 1 ряд. 380 0,5 1
-1,1
Характеризує залежність підриємства від залучених засобів. Не відповідає нормативу.
ВИСНОВОК АУДИТОРА ЩОДО ФІНАНСОВОГО СТАНУ ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141"
На нашу думку ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" необхідно покращити фінансовий стан. Однак безперервне існування ПРАТ "ВЕЛИКОМИХАЙЛІВСЬКЕ АВТОТРАНСПОРТНЕ ПІДПРИЄМСТВО 15141" свідчить про можливість безупинного функціонування як суб'єкта господарювання.
Директор ТОВ "ПРОФАУДИТ" Т.В. Кравченко
Інформація про основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його положення на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання Основними видами послуг є здiйснення перевезень пасажирiв на встановлених маршрутах, а також перевезення пасажирiв по замовленням. Дiяльнiсть Товариства певним чином залежить вiд сезонних змiн, оскiльки в зимовий перiод спостерiгається зростання споживання ПММ, зменшення пасажиропотоку, а також збiльшення дорожньо-транспортних пригод. Крiм того, пасажиропоток у напрямку курортних мiст знижується протягом некурортного сезону. Основним ринком збуту є В.Михайлiвський, Цебриковський регiони в примiському сполученнi та райони Одеської областi в мiжмiському сполученнi. Основними споживачами послуг є населення цих районiв та Одеське обласне об'єднання автобусних станцiй. Основнi ризики, характернi для дiяльностi автотранспортних пiдприємств: - ризик пiдвищення ймовiрностi виникнення автотранспортних пригод внаслiдок збiльшення кiлькостi автотранспортних засобiв на шляхах; - ризик втрати позицiй на ринку внаслiдок пiдвищення рiвня конкуренцiї; - ризик зниження рентабельностi послуг з перевезення пасажирiв автомобiльним транспортом внаслiдок невiдповiдностi тарифiв на проїзд собiвартостi послуг; - ризик рiзкого зростання цiн на основнi складовi частини собiвартостi послуг. Заходи по зниженню ризикiв: - впровадження та контроль ефективностi профiлактичних заходiв з безпеки руху (iнструктажi водiїв, передрейсовi технiчнi обслуговування та огляди автотранспортних засобiв, медичне обслуговування водiїв, взаємодiя та соцiальна робота з учасниками дорожнього руху з метою пропагування дотримання правил дорожнього руху); - пiдвищення рiвня обслуговування пасажирiв та конкурентоздатностi послуг Товариства шляхом впровадження нових технологiй перевезень, в основному, за рахунок експлуатацiї бiльш сучасних та комфортних транспортних засобiв; - органiзацiї поперереднього продажу квиткiв на мiжмiськi та мiжобласнi маршрути з метою пiдвищення конкурентних переваг Товариства; - участi у конкурсах iз закрiплення маршрутiв з метою пiдвищення конкурентних переваг Товариства; - систематична робота з органами мiсцевої влади з метою пiдвищення тарифiв на перевезення, що регулюються постановами таких органiв; - робота з постачальниками ПММ та iнших матерiалiв з метою укладання бiльш вигiдних угод, пошук вигiднiших схем постачання Товариства необхiдними ТМЦ. Канали збуту послуг - продаж пасажирам квиткiв на автостанцiях маршруту руху автобусiв (початковiй та промiжних) та в салонах автобусiв водiями та контролерами з подальшою звiтнiстю перед касиром Товариства. Постачальники палива: - ТОВ "Базис1" - ПП "Євстратенко I.В. - ПМП "Автосервiс" АЗС "Владан" . Постачальники запчастин: - ПКФ "Агромарiн" - ПП "Сiрiус-Трейдiнг" - ПП "Каролiна" - ТОВ "Технологiя будiвництва" Основними конкурентами є приватнi пiдприємства (ФОП Францискевич С.А., ПП "Тана"), якi при наданнi послуг по перевезенню пасажирiв, ремонту та обслуговуванню автомобiлiв використовують новiшi автомобiлi та бiльш сучасне обладнання, що дозволяє знизити виробничi витрати та пiдвищити якiсть послуг, що, у свою чергу, збiльшує кiлькiсть постiйних платоспроможних клiєнтiв. Постачальники за основними видами сировини та матерiалiв, що займають бiльше 10 вiдсоткiв у загальному обсязi постачання - ПМП "Автосервiс" АЗС "Владан", ТОВ "Базис", ПКФ "Агромарiн", ТОВ "Базис 1".
Інформація про основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з її господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування За останнi п'ять рокiв товариством вiдчужено основних засобiв: - 2007 р. на суму 10,0 тис. грн., у тому числi: матерiальний склад - 10,0 тис. грн. У 2008 роцi товариством не здiйснювалось придбання та вiдчуження активiв. У 2009 роцi придбано касовий апарат для продажу бiлетiв на мiськi та примiськi маршрути, якi обслуговує АТП, Вiдбулося списання транспортних засобiв в зв'язку з непридатнiстю до подальшої експлуатацiї.У звітному періоді не було значних придбань або відчужень активів.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, інформацію щодо планів капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Основнi засоби товариства розташованi за адресою: 67100, Одеська область, смт Велика Михайлiвка, вул. Ленiна, 4 та смт. Цебрикове. Облiк руху основних засобiв Товариства ведеться згiдно Положення (стандарту) бухгалтерського облiку №7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27.04.2000 року, №92 Аналiтичний та синтетичний облiк основних засобiв Товариства ведеться вiдповiдно вiдповiдно до вимог чинного законодавства України. Синтетичнi рахунки заведенi у вiдповiдностi до Iнструкцiї "Про застосування Плану рахункiв бухгалтерського облiку" вiд 30.11.1999 року №291. Облiк основних засобiв ведеться на рахунку №10 "Основнi засоби". Нарахування зносу по основним засобам проводиться за податковим методом. Термiни користування основними засобами: будiвлями i спорудами в середньому 60-80 рокiв, машинами i обладнаннями - 5-8 рокiв, транспортними засобами - 5-10 рокiв. Товариство користується основними засобами на таких умовах: використання засобiв здiйснюється за їх цiльовим призначенням для здiйснення виробничої дiяльностi Товариства. Станом на 31.12.2012 р. за даними бухгалтерського облiку первiсна вартiсть основних засобiв складає 700,9 тис.грн.. Знос основних засобiв складає 689,7 тис.грн., або 98,4%.
Будь-яких значних правочинiв щодо основних засобiв товариства в звiтному роцi не вiдбувалось. Орендованих основних засобiв в акцiонерному товариствi не значиться. Розрахунок виробничої потужностi фахiвцями товариства не здiйснюється. Ступiнь використання обладнання 4,9% Утримання активiв здiйснюється господарським способом. Екологiчнi фактори значного впливу на основнi засоби не мають. Планiв щодо капiтального ремонту основних засобiв, їх розширення або удосконалення немає.
Інформація щодо проблем, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотнi проблеми:значна конкуренцiя;велика ступiнь зносу рухомого складу;високi цiни на паливо, мастила, запчастини; високi норми податкiв; недостатнiсть державної дотацiї на покриття збиткiв за безкоштовний проїзд пiльгових категорiй пасажирiв в примiському сполученнi.
Інформація про факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства Штрафи, пеня, неустойки і компенсації за порушення законодавства у звітному періоді не виникали.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента Товариство фiнансує свою дiяльнiсть за рахунок власних коштiв. Робочий капiтал достатнiй i в цiлому вiдповiдає поточним потребам пiдприємства. За оцiнками фахiвцiв емiтента можливi шляхи покращення лiквiдностi полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв реалiзацiї послуг, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства як суб'єкта господарювання необхiдним є придiлення вiдповiдної уваги пошуку резервiв зниження витрат та погашення поточних зобов'язань.
Інформація про вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та про очікувані прибутки від виконання цих договорів Укладених, але не виконаних договорiв на кінець звітного періоду немає.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Залучення до перевезень конкурентоспроможної технiки за рахунок збiльшення договорiв з приватними пiдприємцями. Товариство будє здійснювати пошук iнвестицiй для фiнансування оновлення та розширення виробництва. Також для поліпшення фінансового стану на підприємстві планується застосувати: підвищення ефективності використання основних фондів підприємства; підвищення інтенсивності використання оборотних активів підприємства; подальше збільшення обсягів реалізації товарів; зниження матеріальних операційних витрат; розширення ринку збуту продукції; залучення інвестицій (кредитів).
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік В звiтному перiодi товариство не спрямовувало грошовi кошти на дослiдження та розробки.
Інформація щодо судових справ, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається В звiтному роцi емiтент та його посадовi особи не виступали як вiдповiдачi чи як позивачi по судових позовах.
Інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Вимоги до рiчного звiту емiтента не передбачають надання iнформацiї, розкриття якої може негативно вплинути на конкурентоспроможнiсть пiдприiмства. У зв'язку з цим вважаємо, що наданна iнформацiя є вичерпною.